Založ si blog

Vtedy na západe. ..

Niekedy pred nedávnom v súvislosti s protiurbanovskými manifestáciami v maďarsku bol v regionálnych novinách uverejnený článok ktorý uvážene vyzýval maďarov aby sa oprávnene ozvali a naštartovali verejné protesty proti nedemokratickému postoju Urbana a spol. voči emigrantom. Prehnané výkriky a urážky autora spomínaného článku, od zástancov Urbana nenechali na seba dlho čakať. Zvlášť markantná bola odozva, ktorá nebola ešte uverejnená, ako príspevok, ani ako článok, ale jej základný koncept už koluje po internete. A ktorá prekročila medze slušnosti a bola nakoniec i v rozpore s právnymi predpismi maďarska. A ktorú ako príklad porušenia noriem etiky, bude treba dôrazne odsúdiť. Preto bude uverejnená, aby sme ju mohli najprv poznať, aby sme ju mohli potom v ďalšom odsúdiť.

Po preklade z maďarčiny citujem:
„Vzhladom na obsah tohoto i predchádzajúcich článkov autora je faktami preukázatelný vysoký stupeň rozhladenosti a zdravo osviežujúca miera kreativity.
Fakt prvý: autor výstižne tvrdí že sa im(ktože za okultisti to sú?), podarilo nielenže rozhýbať, ale aj vymeniť stoličky.
Fakt druhý: vyzývať na zamyslenie spojencov Urbana a spol, tj vlády maďarskej republiky, – EU a USA je síce prezieravá ale nereálna možnosť, pretože oni sú tč zaneprázdnení zamýšlaním sa nad vysvetlovaním prúseriálneho raketovania v Sýrii.
Fakt tretí: tvrdiť to, že nám ovce dokážu že nimi nie sú, je pokus o podprahovú manipuláciu, v ktorej sa nám podsúva, že ovce sú schopné myslenia a racionálneho argumentovania, čo sa dá vyhodnotiť ako tvorivý rozvoj fantázie.
Bolo by toho viac, ale končí mi diskuzný limit.“

My ako bezprostrední susedia maďarov sa s obavou predvídavo pozeráme na prenesenia nákazy nekultúrnej intolerancie pisatela tohoto tu spomínaného, ešte síce neuverejneného, ale celkom určite neprimeraného príspevku či článku. Nedopusťme aby sa takéto nevhodné spôsoby preniesli aj na slovensko.

Reakcia na reakciu v diskusii článku o možno celkom istej zvrátenosti nielen Leška

18.04.2018

Diskuzný príspevok bol následovného znenia: „Dobrá správa, autor chystá rešerš tohoto článku. Bude mať jedinú vetu: Ložko, ma soroš.“ Znenie tejto vety sa dá prekódovať rozličným viac »

A máme tu ďalšieho tuzemského exota, ktorý sa domnieva, že je presvedčený

16.04.2018

S úžasom sledujem vyhlásenia o tom že útok v Sýrii bol výstrahou pred ďalším použitím bojového plynu v Sýrii a dokonca na celom svete. Najpr ten Makaron a potom nejaký anglán, stary otec viac »

Zázrak sa stal.

16.04.2018

Presvedčenia sú diagnózami idiotov, liečenie idiotov argumentami zo sveta objektívnej reality spracovávané poväčšine lavou analyticky pracujúcou polovicou mozgu je mrhaním peňazí, nervov viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

miroringo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 20321x
Priemerná čítanosť článkov: 1563x

Autor blogu

Kategórie

Archív