Založ si blog

Manifestovanie ako druh masového šialenstva 1

Úvod

Zhlukovanie ludí do jedného, či už pomyslne – ideologicky, alebo v skutočnosti, davu, v podobe masových zrhromaždíšť rôzneho typu tu odjakživa bolo. Na kmeňových, národných, spoločenských, politických, športových a občianských úrovniach sa košiare tvorili napríklad v nedávnej histórii na nacistiských manifestáciach, kde dominovalo fanatické rečnenia Hitlera.
Alebo v histórii nám časovo a mentálne bližšej to boli mýlniky našej pospolitosti, ako bol febuár 1948 kde s podobne fanatickým odhodlaním v mene svojej vízii sveta rečnil Gotwald.
November 1989, kedy na tribúnach stáli a utvárali koridory našich budúcich osudov tribúni nežnej revolúcie.
Ludia typu Kňažka, Budaja a spol. s pátosom im vlastným, hrali svoje patetickopatické role na doskách javiska našich životov s rovnakým zaujatím a fanatizmom.

I v dnešnej dobe, dobe kedy znova rozhladenosť, rozvážnosť a snaha o objektívne videnie reality zdraželo, a zjednodušené, primítívne a nenávistné videnie sveta zlacnelo, sa nám vyrojil celý, na kultové zhromaždištia burcujúcich, roj buditelov rána.

Jazdcovia apokalypsy rozvracania vsťahov osobných i spoločenských, kritizujú, pohŕdajú a nenávistne útočia. S vervou pre nich charakteristickou, šíria okolo seba dusno.
Čím viacej a horšie, tým pre sanáciu chorobne sa prejavujúcu degradácie ich osobnej integrity lepšie. Vždy sa nájde zástupný objekt a zástupné dôvody.

V našich krajinách to boli: buržoázia a kapitalizmus verzus obohacovanie jednotlivcov na úkor pracujúceho ludu, potom totalitný spôsob vládnutia komunistov verzus snaha o demokratizáciu v prospech občanov tohota štátu, a teraz, ach teraz, nespravodlivý kapitalistickodemokratický spôsob vládnutia voči spravodlivejšiemu rozdelovaniu korýt a válovov nespokojných neuspokojených opozičníkov a ich priaznivcov.
No povedzte, neni to prča?

Vtedy na západe. ..

26.04.2018

Niekedy pred nedávnom v súvislosti s protiurbanovskými manifestáciami v maďarsku bol v regionálnych novinách uverejnený článok ktorý uvážene vyzýval maďarov aby sa oprávnene ozvali a naštartovali viac »

Reakcia na reakciu v diskusii článku o možno celkom istej zvrátenosti nielen Leška

18.04.2018

Diskuzný príspevok bol následovného znenia: „Dobrá správa, autor chystá rešerš tohoto článku. Bude mať jedinú vetu: Ložko, ma soroš.“ Znenie tejto vety sa dá prekódovať rozličným viac »

A máme tu ďalšieho tuzemského exota, ktorý sa domnieva, že je presvedčený

16.04.2018

S úžasom sledujem vyhlásenia o tom že útok v Sýrii bol výstrahou pred ďalším použitím bojového plynu v Sýrii a dokonca na celom svete. Najpr ten Makaron a potom nejaký anglán, stary otec viac »

Mohammad Džavád Zaríf

Minister Zaríf znova odmieta obvinenia USA, že je Irán hrozbou pre Blízky východ

15.12.2018 08:34

Obavy medzinárodného spoločenstva naďalej vyvoláva program rozvoja balistických striel v Iráne.

marcel, rodina, vlak

Rodičia bojovali o syna, na liečbu dali všetko

15.12.2018 08:00

Smrť si poňho prišla príliš skoro, chlapec sotva dospel, mal 18 rokov.

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

miroringo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 22365x
Priemerná čítanosť článkov: 1720x

Autor blogu

Kategórie

Archív